Detail projektu
Pumptrack

O PROJEKTU SE NEHLASUJE

Navrhovatel/ka: Barbora Průchová

Komentář města:

PRO TENTO PROJEKT SE NEHLASUJE

Navrhovatelka projektu nezískala potřebné podpisy a nedoložila, že projekt písemně podpořilo minimálně 20 občanů města Blansko starších 18 let. V rozporu s pravidly by projekt zřejmě vyžadoval stavební povolení a jeho rozpočet by překročil limity participativního rozpočtu Společně PRO Blansko.

 

Zdůvodnění návrhu:

V návrhu jsem si všimla, že je zájem o postavení dětského pumptracku. Dětský pumptrack je ale opravdu jen pro děti na odrážedlech a houpání se. Něco podobného je na Písečné. Je to super ale ... klasický pumptrack je vhodný jak pro menší děti, které si na tom krásně zablbnou, tak i pro větší a dospělé. Věděli jste, že máme několik Mistrů ČR v Blansku a blízkém okolí, kteří jezdí BMX a musejí jezdit trénovat do Vyškova? Je škoda, že v Blansku není nic podobného. Když si zajedete podívat do Boskovic nebo do Jedovnic, uvidíte tam spousty lidí jak na tom trénují nebo jen blbou. Klasická varianta je určena pro mnohem větší veřejnost než než dětský pumptrack.

Návrh řešení:

Vytvořit pumptrack pro širokou veřejnost. Úžasný je v Brně Pod Pekárnou, kde je krásný pumptrack okruh a vevnitř něho je udělaná i dětská část určena úplně pro ty nejmenší. Nikdo se vzájemně neomezuje, děti tam nikomu nevadí, dospěláci nikoho neohrožují. A velký pumptrack využijí opravdu jak kola, koloběžky, skateboardy a skáčou na tom i na kolečkových bruslích. Za mě naprosto maximální využitelnost pro všechny. Ovšem v Brně měli možnost pracovat s jiným rozpočtem než je v Blansku. Je jasné, že finance jsou omezené ale opravdu věřím, že když se chce, všechno jde a toto je opravdu to, co tu chybí široké startující veřejnosti.