Detail projektučíslo 15
Gril a posezení u Ježkova mostu

O PROJEKTU SE NEHLASUJE

Navrhovatel/ka: Pavlína Komínková, Lukáš Dlapa

Gril a posezení u Ježkova mostu

Návrh řešení:

Odůvodnění:
Navrhovatelé projektu č. 6 a 15 předložili obdobný projekt. Navrhovaná místa pro umístění veřejného grilu nejsou v souladu se strategickými a koncepčními dokumenty města. Město Blansko plánuje umístění veřejného grilu v rekreační oblasti Palava, na kterou se nyní zpracovává studie.

Umístění mobiliáře – gril či ohniště, posezení, odpadkové koše a stojan na kola – vedle cyklostezky v lokalitě Ježkova mostu. Místo je vhodné svojí dostupností – po cyklostezce, případně je možné zaparkovat auto na přilehlém parkovišti. V okolí se nachází obchod, pivnice nebo kavárna, zároveň je lokalita v dostatečné vzdálenosti, takže nebudou rušeni obyvatelé v okolí.

Pro inspiraci projektu mohou sloužit úspěšné realizace z jiných měst. Jako možná varianta se nabízí variabilní systém nezničitelných, voděodolných betonových prvků, ze kterých je možné vytvořit venkovní posezení na míru. Ty je možné doplnit posezením ze dřeva. Veškeré prvky jsou navrženy tak, aby odolaly vandalům nebo byly chráněny před krádeží. Díky hmotnosti je prakticky nemožné jednotlivé díly odcizit.

Odhadované náklady: 450 tisíc Kč

Přiložené fotografie: