Detail projektučíslo 1
Pumptrack Blansko

Navrhovatel/ka: Martin Pernica

Pumptrack Blansko

Zdůvodnění návrhu:

Hlavním důvodem, proč předkládám svůj návrh Pumptrack Blansko, jsou nejen moje děti. Pumptracková dráha (uměle vytvořený uzavřený okruh pro jízdu na kole, odrážedle, ..) si je absolutně získala a po zkušenostech z návštěv obdobných tratí v okolních obcích a městech vím, že to tak bude i u mnoha dalších dětí a dokonce i dospělých. 

Po dohodě s odborem správy a rozvoje města není v rámci projektu navrhována konkrétní lokalita, ale pouze bližší specifikace podoby dráhy.

Návrh řešení:

Pumptracková trať je uměle vytvořený uzavřený okruh pro jízdu na kole, odrážedle, atd., který je tvořen vlnami a klopenými zatáčkami.  Pumptrack je využitelný téměř po celý rok.

Cílové řešení:

Při výběru definitivní lokality / podoby projektu by se mělo přihlížet k případnému rozšíření této trati popř. doplnění o nové prvky, a nebo uvažovat další návaznost na vybudování singletrailových tratí (přírodní – lesní tratě). 

Předpokládané náklady projektu:

Do 600.000 Kč s DPH (limit pro Participativní rozpočet). Konečná cena se bude lišit v závislosti na konkrétním projektu a realizaci (typu povrchu). 

Jakého množství obyvatel se týká a komu je určeno:

Na pumptracku nerozhoduje kolik vám je, v jaké jste kondici, nebo jaké kolo máte.

Způsoby realizace:

Dle projektu – zajistí odborná firma. Např.: https://bmxdrahy.cz/, http://dirty-parks.cz/

Přiložené fotografie: